Emakeelepäev Orava koolis 24. märts Piret Pärn

Emakeelepäev algas aktusega, kus direktor Külle Viks rõhutas, et kuna emakeel on osa rahvuslikust rikkusest ja vaimuvarast, on selle elus ja värskena hoidmine igaühe isiklik hool ja panus. Suurelt ekraanilt vaatasime koos Eesti Keele Instituudis valminud videoklippe eesti keele arenguloost. Oodatult oli õpilastele kõige mõistetavam tänapäevane kõnekeel. Kuna murretel on oma roll eesti kirjakeele kujunemisel, esitasid 5.-6. klassi näiteringi tüdrukud võrokeelse näidendi „Kolm põrst ja kuri susi".

Oluline osa emakeelepäeva tähistamisest kuulus kirjutamisele. Vanemate klasside õpilased kirjutasid igaüks viis nende arvates kõige ilusamat eestikeelset sõna. Teistest rohkem nimetati sõnu ilus ja suitsupääsuke. Kõik sõnasedelid paigutas õpetaja südamekujuliselt eesti keele klassi seinale. Kogu koolipere osales kaunima ning korralikuma käekirja konkursil. Nii õpilased kui õpetajad kirjutasid etteantud teksti väga püüdlikult. Valminud kirjatöid said hinnata kõik osalejad. Esile tõsteti kaaslaste poolt Carola Kerge, Mirko Abeli, Kertu Rätsepa ja õpetaja Sirli Hanni kirjutamist.

Emakeelepäeva korraldust vedasid eest õpetajad Kadri Kivit ja Heli Lumi.

Õpetaja Piret Pärna tehtud fotol on õp Ene Säinasti võrokeelse näiteringi tegevuslased koos oma juhendajaga.

Emakeelepäeva korraldust vedasid eest õpetajad Kadri Kivit ja Heli Lumi.