Kokkutulekud

23. SEPTEMBRIL 2024 TOIMUS JÄRJEKORDNE ORAVA KOOLI VILISTLASTE KOKKUTULEK.

Kui Orava kooli 150. aastapäeva pidu 23. septembril peale hakkas, oli kokkutulek juba mitu nädalat kestnud. Folkloorirühm "Käopojad" tuli kokku koguni kolmeks prooviks. Rahvatantsijad said oma tantsunumbrid kahe prooviga selgeks. Laulukoor tegi aga rekordi, eelmisel õhtul saadi kokku ja kontserdiks oli kava esinemisküps.
Kõige selle eest tuleb tänada aktiivseid vilistlasi. Kätlin Vaher võttis kõigepealt vastu pakkumise kutsuda kokku 25 aastat tagasi alustanud "Käopojad". Kohale tuli päris
palju algusaastate pillimehi. Viimasel hetkel tekkis ka laulukoori idee. Et Kätlin on varem Orava kultuurimajas segakoori juhendanud, oli kaasatulijaid igas vanuses.
Orava kandis on rahvatants läbi aegade olnud tähtsal kohal. Loomulikult esines kontserdil kaks vilistlaste tantsurühma. Noorematele õpetas tantsud selgeks Elina Keerpalu ning vanematele Aile Mällo. Kogu kontserdi helilise kõlapildi eest hoolitses Janis Vaher.
Kui talvel peoplaanidega alustasime, sai korraldusmeeskonna üheks olulisemaks tegijaks Katariina Keerd. Tema ülesandeks oli sotsiaalmeedias vilistlasi tagant utsitada, et kava saaks tummisem. Peoõhtul juhtis Katariina kogu kava ja oli minu parem käsi. Et koolis on sel õppeaastal õpilasi vaid 20, olime kevadel mures, kas kontsert saab piisavalt sisukas. Suve alguses oli seis nutune, aga augustis hakkas lumepall veerema ning vilistlasi, kes esineda soovisid tuli aina juurde. Planeeritud tunnine kontsert-aktus kestis lõpuks kaks tundi, aga kordagi ei hakanud igav ega jäänud venima.
Tervitustega esinesid vallavanem Kalmer Puusepp ning Kääpa kooli direktor Kaire Hääl, kes on ise ka vilistlane. Veel said sõna eri põlvkondade vilistlased Silvi Jansons, Neeme Lumi, Marko Toots ja Keiry Nael.

Mainisin oma kõnes, et Orava kooli vilistlane on väljasurev liik. Vanad kaovad järjest ja uusi ei hakka enam peale tulema. Seni aga teeme vilistlastena kõik, et kooli nimi kõlaks kaugele.
Suur tänu kõigile eestvedajatele ja kaasalööjatele. Peol osalejate tagasiside on olnud suurepärane. Tegime ise endale vägeva peo. Aitäh sulle, kallis vilistlane.
Ene Säinast, vilistlane, kokkutuleku korraldaja

Videosalvestust kontsertaktusest on võimalik vaadata: https://youtu.be/TvmeZgPnx2w

Fotosid üritusest on võimalik vaadata ja tellida : https://arraproductions.pixieset.com/oravakoolikokkutulek150/

( Eelmine kokkutulek toimus 2018. aastal kooli 145.aastapäeva tähistamisel. Vaata droonivideot 09.06.2018 Oraval: https://www.youtube.com/watch?v=QM2Vwm2v65U)

Koolil on hea side oma vilistlastega. Toimunud on kooli juubelite tähistamiseks vilistlaste kokkutulekud 1968.a. nn.”minijuubel” 280 osavõtjaga, 1973.a. kooli 100. juubel 304 osavõtjaga, 110. aastapäeval oli 340 endist õpilast. 115. ja 120. juubelil osales ka 300 vilistlast. Üle 400 osavõtja oli kooli viimasel kokkutulekul vanas majas, 1997.a. mais.

Lugupeetud vilistlane!

Kui Sul argipäeva tööde rutus

mõte jälle vanu radu käib.

Siis tea, et koolimaja on see kotus,

kus omainimesks ikka jääd.

Sa tule koolikell kui jälle kutsub,

ka kutsumata tule, ootame.

Me kool on saanud omal uue kuue ja nime ka,

Orava, kuid hingelt on ta ikka endine.

2003. aastal toimus kokkutulek Oraval. Tähistati kooli 130. aastapäeva. Hanikase koolimaja juures avati mälestuskivi. Osavõtjaid oli ~250.

24. mail 2008. a. toimus Hanikase- Orava kooli 135. aastapäevale pühendatud kokkutulek. Osavõtjaid oli taas ~250. Külastada sai endises koolimajas asuvat Hanikase Külaleskust. Kooli võimlas toimus võrkpallivõistlus ja kontsert-aktus. Tantsuks mängis ansambel "Nukker Kukeke".