Õppepäev Tartus 31. mai

24. mail toimus Orava koolipere õppereis Tartusse. Ühiselt tutvuti lodjasõidul Emajõega. Lastele meeldis eriti lodja allruum, see oli kui tõeline mereröövlilaeva trümm.

Nooremad vaatasid "Vanemuises" etendust "Sipsik". Kuna Sipsikul oli sel kevadel sünnipäev, siis said kõik teatrisõbrad kaasa Sipsiku jäätise. See oli tore üllatus.

Vanemate klasside õpilased tutvusid kaasaegse kunsti ja kunstiteostega Tartu Riiklikus Kunstimuuseumis ning osalesid temaatilises arutelus. Seejärel suunduti animatsiooni töötuppa "Kõik on võimalik". Seal räägiti liikuva pildi loomise põhitõdedest ning tutvuti näidistöödega. Seejärel said õpilased ise käepäraste vahendite abil luua grupitööna lihtsa animatsiooni.